, rysunki ogrodów 

rysunki ogrodów

Szept wiatru...

Temat: D07- dziennik rzeka Ori_noko
...wyjść na prostą. Składamy zapytanie w spokojnej firmie spod Gniezna. Wycena tylko dla niskociśnieniowców !! Uwaga : 55tys! Mówiąc inaczej toż to 1/5 domu , z wyposażeniem ! Oglądam projekt gdzie są dwa elementy których ja nie wymyśliłam. Patrzę na wycenę . Ni jak nie mogę zrozumieć co tu ma tyle kosztować? Odmówię im , mam tylko kłopot : przepiłam gdzieś telefon do tej firmy… Jeszcze teraz pomyślą ze chciałam naciągnąć ich na rysunek ogrodu- a nie mam zamiaru nawet skorzystać z jednego ich pomysłu. Zresztą jeszcze raz bierzemy ofertę pod lupę. Zaczynamy obliczać czy aby wyliczenia nie zostały zawyżone. Wygląda na to że raczej są zaniżone. Czyli rachunek końcowy może być jeszcze wyższy. Zgroza. Po zbudowaniu domu wiemy, ze wiele spraw można załatwić taniej… Siadamy do własnych obliczeń. Założenia : - pierwsze : jak ma być ogród to musi być...
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=17873Temat: Klub przekształcających ugory w piękne ogrody
...:o O ile budowlańcy i zdrowy rozsądek pozwalają to: przygotowuję grunt, sadzę roślinki i je doglądam. Najważniejsze, że robię szkice i zbieram info o drzewach, krzewach i innych roślinkach, które mi się podobają i co ważne czułyby się u mnie dobrze. Mój projekt ogrodu (własnego autorstwa, wielokrotnie zmieniany) powstawał ponad rok. Wiem, że to bardzo długo, lecz jestem ekonomistką, więc nie bardzo znałam (i znam) się na temacie. Pierwszy rysunek ogrodu: tragedia, drugi: porażka, trzeci niewypał… Nie mówę, że już jest super, ale zaczyna mieć to wszystko ręce i nogi. Już nie mam chwil załamania :D Jak na początku :oops: Najważniejsze, że będzie mój i mojego autorstwa :wink:
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=61662


Temat: Rośliny do małego ogódka
Witam. Chciałabym prosić o pomoc w urządzeniu ogródka. Cała działka ma ok 2,7 a Tu rysunek ogrodu: http://images35.fotosik.pl/117/884d615fc4559da9med.jpg Ja planowałam: 1 - tulipany lub lawendę, wrzos lub róże 2- może jakieś kroskusy, tylipany 3- koniecznie krzak róży 4- roślinki obok oczka wodnego (nie mam pomysłu) z góry dziękuje za pomoc ;)
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=155012